Home
Login
|
Register
|
Contact us
|
Français
FR
Tournaments & leagues management
Menu
Home
Features
Registration
Add a tournament / league
Search
Prices list
News
Others
Features
Registration
Prices list
News
Soccer
Hockey
Foot
Badminton
Ringuette
Basketball
Softball
Futsal
Others
sports
Foot
Badminton
Ringuette
Basketball
Softball
Futsal
Baseball
Beach Volleyball
Bowling
Broomball
Chess
Cricket
Curling
Dards
Domino
Field hockey
Foosball soocer
Football
Handball
Lacrosse
Other
Petanque
Pool
Racquetball
Rugby
Squash
Table hockey
Table tennis
Tennis
Volley-ball
Tournoi de soccer scolaire de Trois-Rivières 2017
Informations
Registered teams
Schedule
Standing
Fields
Contact the tournament manager
Boy Benjamin A
Boy Benjamin AA
Boy Cadet A
Boy Cadet AA
Boy Juvénile A
Boy Juvénile AA
Girl Benjamin A
Girl Benjamin AA
Girl Cadet A
Girl Cadet AA
Girl Juvénile A
Girl Juvénile AA
Schedule of the games
Division:
All
Boy Benjamin A
Boy Benjamin AA
Boy Cadet A
Boy Cadet AA
Boy Juvénile A
Boy Juvénile AA
Gir Benjamin A
Gir Benjamin AA
Gir Cadet A
Gir Cadet AA
Gir Juvénile A
Gir Juvénile AA
Team:
All
Académie les Estacades
Aigles (Ecole Intern Laval)
Bato (Barthélémy-Joliette)
Bato (Barthélémy-Joliette)
Bato (Barthélémy-Joliette)
Bato (Barthélémy-Joliette)
Beliers (Henri- Bourassa)
Centaures (Cavalier de la Salle)
Citadins (Cité-des-jeunes)
Colédo (Collège St-Maurice)
Colédo 1 (Collège St-Maurice)
Colédo 2 (Collège St-Maurice)
Cyclones (Grande Rivière)
Cyclones (Grande Rivière)
Cyclones (Marie-Clarac)
Diables (Es Donaconna)
Diables (Es Donaconna)
Diables (Es Donaconna)
Diables (Es Donaconna)
Diables (Es Donaconna)
Dynamo (Pierre-Laporte)
Dynamo (Pierre-Laporte)
Dynamo (Pierre-Laporte)
Élites (College Notre-Dame)
Élites (College Notre-Dame)
Élites (College Notre-Dame)
Élites (College Notre-Dame)
Élites (College Notre-Dame)
Élites (College Notre-Dame)
Élites (College Notre-Dame)
Élites 1 (College Notre-Dame)
Élites 2 (College Notre-Dame)
Équipe à venir
Faucons (Ozias Leduc)
Gladiateurs (Georges-Vanier)
Gladiateurs (Georges-Vanier)
Gothics (Pionniers)
Gothics (Pionniers)
Gothics (Pionniers)
Gothics (Pionniers)
Gothics 1 (Pionniers)
Gothics 1 (Pionniers)
Gothics 2 (Pionniers)
Gothics 2 (Pionniers)
Gothics 1 (Pionniers)
Gothics 2 (Pionniers)
Guépards (ES Beaurivage)
Guépards (ES Beaurivage)
Guépards (ES Beaurivage)
Guépards (ES Beaurivage)
Guépards (ES Beaurivage)
Guépards (ES Beaurivage)
Impact (College DuRocher)
Laser (ES des Sentiers)
Lions (Chavigny)
Lions (Chavigny)
Montagnards (College St-Hilaire)
Panthères (Mont-Bleu)
Panthères (Mont-Bleu)
Panthères (Mont-Bleu)
Panthères (Mont-Bleu)
Panthères (Regina Asumpta)
Panthères (Regina Asumpta)
Panthères (Regina Asumpta)
Patriotes (EEI)
Patriotes (Ls-Joseph Papineau)
Patriotes (Ls-Joseph Papineau)
Patriotes (Ls-Joseph Papineau)
Patriotes (Ls-Joseph Papineau)
PGLO (Paul-Gerin Lajoie)
PGLO (Paul-Gerin Lajoie)
PGLO 1 (Paul-Gerin Lajoie)
PGLO 2 (Paul-Gerin Lajoie)
PGLO 3 (Paul-Gerin Lajoie)
Phénix (Sophie-Barat)
Pionniers (ES DuRocher)
Prédateurs (Notre-Dame de Lourdes)
Seigneuries (Seigneurs)
Tigres (ES Des Chutes)
Titans (Ecle Leblanc )
Ultime (Keranna)
Ultime (Keranna)
Ultime (Keranna)
Ultime (Keranna)
Ultime (Keranna)
Vert et Or (SSJ)
Vert et Or (SSJ)
Vert et Or (SSJ)
Vert et Or (SSJ)
Vert et Or 1 (SSJ)
Vert et Or 2 (SSJ)
Vikings (Ecole Fadette)
Vikings (Ecole Fadette)
Vikings (Ecole Fadette)
Vikings (Ecole Fadette)
Vikings (Les Etchemins)
Vikings 1 (Ecole Fadette)
Vikings 1 (Ecole Fadette)
Vikings 1 (Ecole Fadette)
Vikings 2 (Ecole Fadette)
Vikings 2 (Ecole Fadette)
Vikings 2 (Ecole Fadette)
Vortex (Gérard Filion)
Vortex (Gérard Filion)
Vortex (Gérard Filion)
Vortex 1 (Gérard Filion)
Vortex 2 (Gérard Filion)
Field:
All
Cégep de Trois-Rivières
Kéranna
Laflèche
Pionniers
Séminaire St-Joseph
UQTR 1
UQTR 2
UQTR 3
Date:
All
2017-03-03
2017-03-04
2017-03-05
Apply
Schedule
Division
Game No.
Day
Date
Hour
Away
Result
Home
Field
Date
Division
Away
Res.
Home
Field
1
st
position
2
nd
position
0168
2017-03-05 09:30
UQTR 2
Cyclones (Grande Rivière)
1
* Dynamo (Pierre-Laporte)
5
0169
2017-03-05 09:30
UQTR 3
* Pionniers (ES DuRocher)
2
Diables (Es Donaconna)
0
0181
2017-03-05 11:45
Séminaire St-Joseph
Pionniers (ES DuRocher)
2
* Dynamo (Pierre-Laporte)
4